IPC328LR3-DVSPF28-F
หมวดหมู่: IP Camera UNV, Security Solutions, UNV
  • Facebookแชร์
  • Xทวีต
  • LINEส่งไลน์
  • คำอธิบาย
Optics
* Day/night functionality
* Smart IR, up to 30 m (98 ft) IR distance
* 2D/3D DNR (Digital Noise Reduction)
Compression
* Ultra 265,H.265, H.264, MJPEG
* Triple streams
* ROI (Region of Interest)
Network
* ONVIF Conformance
Structure
* Wide temperature range: -35°C to 60°C (-31°F to 140°F)
* Wide voltage range of ±25%
* IK10 vandal resistant
* IP67
* 3-Axis
IPC328LR3-DVSPF28-F IPC328LR3-DVSPF40-F
Camera
Sensor 1/3″, 8.0 megapixel, progressive scan, CMOS
Lens [email protected] 4.0mm@ F2.0
DORI Distance Lens Detect(m) Observe(m) Recognize(m) Identify(m)
2.8mm 84 33.6 16.8 8.4
4.0mm 120 48 24 12
Angle of View (H) 112.7° 86.5°
Angle of View (V) 60.1° 44.1°
Angle of View (O) 146.5° 106.4°
Adjustment angle Pan: 0°~360° Tilt: 0°~68° Rotate: 0°~360°
Shutter Auto/Manual, 1~1/100000 s
Minimum Illumination Colour: 0.05 Lux (F2.0, AGC ON)
0Lux with IR
Day/Night IR-cut filter with auto switch (ICR)
Digital noise reduction 2D/3D DNR
S/N >56dB
IR Range Up to 30m (98 ft) IR range
Wavelength 850nm
IR On/Off Control Auto/Manual
Defog Digital Defog
WDR 120dB
Video
Video Compression Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 code profile Baseline Profile, Main Profile
Sub Stream:720P (1280*720): Max. 20 fps
Third Stream:4CIF (704*576): Max. 20 fps
Video Bit Rate 128 Kbps~16 Mbps
OSD Up to 4 OSDs
Privacy Mask Up to 4 areas
ROI Up to 2 areas
Motion Detection Up to 4 areas
Image
White Balance Auto/Outdoor/Fine Tune/ Sodium Lamp/Locked/Auto2
Smart IR Support
Flip Normal/Vertical/Horizontal/180°
Dewarping NA
HLC Supported
BLC Supported
Network
Compatible Integration ONVIF (Profile S, Profile T), API
Client EZStation
EZView
EZLive
Web Browser Plug-in required live view: IE9+, Chrome 41 and below, Firefox 52 and below
Plug-in free live view: Chorme 57.0+, Firefox 58.0+, Edge 16+, Safari 11+
Interface
Network 10/100M Base-TX Ethernet
Certifications
Certifications CE: EN 60950-1
UL: UL60950-1
FCC: FCC Part 15
General
Power DC12V±25%, PoE (IEEE802.3 af)
Power consumption: Max 5.5w
Dimensions (Ø x H) Φ108.7 x 81.1mm (Ø4.3” x 3.2”)
Net Weight 0.45kg (0.99lb)
Material Metal + Plastic
Working Environment -35°C ~ +60°C (-31°F ~ 140°F), Humidity: ≤95% RH(non-condensing)
Strorage Environment -35°C ~ +60°C (-31°F ~ 140°F), Humidity: ≤95% RH(non-condensing)
Surge Protection 2KV
Ingress Protection IP67
Vandal Resistant IK10
สินค้าที่เกี่ยวข้อง
-16%